VÕTA ÜHENDUST

Sisesta turvakood:

Kassisaba piirkond on Tallinna asumite hulgas ainulaadne – mitte ainult eeslinliku vaikuse pärast vaid ka seetõttu, et pakub kiiret ligipääsu Tallinna kõige hinnatumatele pargialadele.

Kassisabas sees – Wismari, A. Adamsoni tänava ja Toompuiestee vahelisel alal – asub Falgi park. Varasemalt ka Lastepargi nime all tuntud roheala on perega ajaveetmiseks tõeliselt mõnus koht. Pinkidega puhkeala ja laste mänguatraktsioonid tagavad, et kogu perel oleks Falgi pargis mõnus aega veeta. Samuti asub Kassisabas Wismari staadion, mille haldamine on usaldatud jalgpalliklubi TJK Legion kätesse.

Falgi pargi juurest Toompuiesteed ületades jätkub parkide kaskaad Hirvepargiga. Toompea nõlva all asuvas kaitsealuses pargis on vaatamisväärsustest nähtavalt Rootsi bastionide müürid, Falgi teel asuv paekivist trepp ning mitmed skulptuurid. Endises vallikraavis paiknev park on ainulaadne oma puittaimestiku liigirikkuselt moodustades koosluse 102 erinevast puu- ja põõsaliigist. Koos kunagise Rootsi bastioni muldkehal paikneva Lindamäe pargiga moodustub ühiselt vaadeldav suur pargiala.

Bastionivööndi suurim park on Toompark, mis on kujunenud ümber Snelli tiigi, endisele muldkindlustuste alale. Snelli tiik sealjuures on ainus säilinud osa linna ümbritsenud kunagisest vallikraavist. Pargi rajamist endise heinamaa aladele alustati juba 1920-ndatel. Pargist otse Toompeale viib 1903. aastal valminud Patkuli trepp.

Lisaks rikkalikele pargialadele leiab kogu Kassisabast nii madal- kui ka kõrghaljastatud alasid, mis annavad kogu piirkonnale pargiliku ilme ja tekitavad tunde, nagu oleksid äärelinnas.

Soovid elada Kassisabas? Hermanni Majas on alles veel 8 uut kodu. Võta meiega ühendust – ja tule vaatama!

Privacy Policy